Czy warto jeść nerkowce?

Nerkowce (orzechy nerkowca) są na trzech kontynentach: amerykańskim, afrykańskim oraz azjatyckim. Nim dotrą na sklepowe półki, nerkowce muszą zostać wydobyte z wypełnionej parzącym olejem skóry i oderwane od oryginalnego owocu. Orzechy nerkowca pasują nie jedynie do deserów, jednak także do dań wschodnich oraz korzennych przypraw. Są dobre, jednak mają także mnóstwo wartości oraz zalet wzmacniających

Co to są orzechy nerkowca?

Nazwa orzechów nerkowca wzięła się od ich kształtu, jakie przypominają nerkę. To owoce będącego Ameryce Południowej drzewa o nazwie Nanercz zachodni. Orzechy nerkowca to bliski krewny mango oraz pistacji. Uprawiane są nie jedynie w Brazylii (owa odmiana prezentuje się większym rozmiarem, łagodniejszym smakiem), jednak także w Indiach (owe orzechy są ogromnie chrupkie, mniejsze oraz mniej słone). W obecnym czasie nerkowiec cieszy się naprawdę bardzo dużą popularnością.

Jakie wartości i jaki wpływ na zdrowie mają orzechy nerkowca?

Ilość witamin z klasy B, natomiast też magnezu powoduje, iż działają one korzystnie na układ nerwowy. Przede wszystkim zabezpieczają system przed pojawieniem się depresji, wspierają pamięć oraz koncentrację. Z kolei obecność potasu wywołuje, iż system zatrzymuje dobrą gospodarkę wodno-elektrolitową. Ważny jest fakt, iż orzechy nerkowca przeciwdziałają składaniu się wody w organizmie. Witaminy, znajdujące się w składzie, też odrywają niezwykle istotną funkcję, ponieważ warunkują odpowiedni wygląd skóry.

Dobrze sprawdzają się do robienia różnych kremów oraz sosów. Odnajdziemy w nich wiele białka, jakie stanowią aż 18 g w 100 g orzechów. Orzechy owe charakteryzują się także największą ilością żelaza, cynku, magnezu oraz fosforu. Między pozostałych orzechów są one liderem, jeżeli chodzi o ilość tychże bardzo ważnych pierwiastków. Kryją w sobie wiele selenu, wyjątkowo owe z nanerczy będących w regionach tropikalnych. Indeks glikemiczny tychże orzechów stanowi tylko 15, co jest dobrą wiadomością wyjątkowo dla cukrzyków oraz osób chcących pozbyć się dodatkowych kilogramów.

Wykorzystanie orzechów nerkowca


Orzechy nerkowca znajdują duże wykorzystanie nie jedynie w kuchni wegańskiej, lub wegetariańskiej. Możemy jeść je zarówno w postaci słonej, palonej, jak również w czekoladzie. Wyróżniają się one dobrym, trochę słodkawym smakiem. Więc także, bez trudności możemy zastosować je zarówno podczas przyrządzania słodkich deserów. Należałoby wprowadzić je do własnej diety zarówno ze względu na dobry smak, jak również zestaw zamkniętych w nich istotnych elementów wzmacniających.